ساعت :  11:30 GMT  /  تهران -  15:00
کاهش CO2 و تقویت امنیت غذایی از طریق کاشت محصول توسط سنگ!
کاهش CO2 و تقویت امنیت غذایی از طریق کاشت محصول توسط سنگ!

مطالعات اخیر نشان داده است که کاشت محصول توسط سنگ های خردشده باعث کاهش سطح کربن دی اکسید وارد شده به اتمسفر افزایش ایمنی مواد غذایی می شود.

تحقیقات نشان داده است، افزودن سنگ های سریع واکنش ده سیلیکات به زمین های زراعی می تواند CO2  را جذب و از محصولات در برابر آفات محافظت کند و باعث حاصلخیزی خاک شود.
                                                            

طبق گفته ی پروفسور دیوید برلینگ دشت های آتشفشانی مکان هایی ایده آل برای رشد محصولات بدون اثرات نا مطلوب بر سلامتی انسان هستند واین مطلب برای جوامع بشری شناختهشده است.اما تاکنون توجه کمی به این مطلب شده است که چگونه اضافه کردن سنگ های بیشتر به خاک باعث جذب کربن می شود.

کاهشCO2  باعث تغییر قابل توجه آب و هوا نیز میشود.

مزایای این روش کاهش استفاده از کود و سموم کشاورزی، کاهش هزینه تولید مواد غذایی، افزایش سودآوری زمین های کشاورزی و ... است.

در برخی مزارع برای کاهش سطح اسیدی بودن خاک ناشی از کودها ازخرده سنگ های آهکی استفاده میکنند.طبق تحقیقات پروفسوراستفن لانگ و همکارانش با تغییر نوع سنگ وافزایش میزان آن در خاک هم می تواند مانند سنگ آهک عمل کند و هم باعث جذب کربن دی اکسید مضر از خاک و حتی اقیانوس ها شود.

گرمایش جهانی یکی از نگرانی های بشر است که توسط سوخت های فسیلی و تولید گازهای گلخانه ای ایجاد می شود.

پروفسور جیمز هانسن در پایان افزود :در حال حاضر تحقیق های زیادی در راستای کاهش کربن دی اکسید  انجام می شود و مهم این است که راهکار ها و استراتژی ها واقع گرایانه باشد.
 
 
   1396/12/9 11:55

تعداد بازدید : 2083
5.2/10 (تعداد آرا 46 نفر )
Share  
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت تامین ماشین آلات صنعتی پیام می باشد طراحی شده با داده ورزان