ساعت :  4:45 GMT  /  تهران -  8:15
تلفیق علم الکترونیک و مکانیک ( مکاترونیک )

محکم سازی فلزی در واقع هرگز در آلمان از رده خارج نشد و نکته مهمی می باشد. این کشور مانند امریکا سرسختانه در سال­های اخیر به تولید پرداخته است. با تمرکز روی رشد سریع صنعتی در زمینه­ نرم افزار و تجارت الکترونیک . کارگاه­ها و کارخانجات هنوز برای یک چهارم تولید ناخالص داخلی آلمان و ۳۰ درصد اشتغال فعال هستند و در امریکا ۲۱ درصد مشاغل را شامل می­شود.

حالا این قابلیت می­تواند به هدایت اروپا  به سمت رقابت اقتصادی کمک کند. چون چین و هند و برزیل و دیگر کشورهای در حال توسعه نسبت به کشورهای توسعه یافته سریعتر بازیابی (recover) می­شوند، آنها به سیستم تولید تخصصی شده تری نیاز خواهند داشت که بیشتر از آلمان و کمتر از آن از دیگر کشورها مانند دانمارک که پیشتاز در نیروی باد است یا ایتالیا که در ماشین آلات نساجی مشهور است، نشات می­گیرد.

ماشین آلات پیشرفته

تلفیق علم الکترونیک و مکانیک ( مکاترونیک )

بیشتر نیروی حرکتی برای پیشرفت و رشد در کارخانجات آلمان وجود دارد که در آنجا کمپانی­ها دارای فن­آوری اطلاعات تلفیقی روبه رشدی با مهندسی مکانیکی سنتی هستند. آنها جز یک گزینه را نداشته ­اند هزینه­ های کارگری بالا و مالیات بالا، وگرنه کمپانی­های اروپایی نمی­توانستند رقابت کنند. کمپانی­های آلمانی مجبورند تا برای نجات، مبتکر باشند (Peter-Michael Syneck) که در فدراسیون مهندسی آلمان کار می­کند و قرار است به mechatronics ترفیع داده شود، علم تلفیق الکترونیک و مکانیک  یا به عبارتی همان مکاترونیک .

در نتیجه، اروپا در حال تولید ماشین­ های پک شده با قدرت محاسباتی هستند. زیمنس(SI) اخیرا یک جرثقیل بدون سرنشین که از لیزر برای یافتن راهش در اطراف کارخانه­ ها استفاده می­کند را معرفی کرده است. Kuka ، یک تولیدکننده­ آلمانی روبوت­ های صنعتی برای صنعت خودرو، به سمت تجارت سرگرمی با RoboCoaster ها وارد شده است. مشتریان در Legoland در دانمارک و دیگر پارک­های سرگرمی حالا روی صندلی متصل به بازوهای غول آسای روبوت­ می­نشینند که آنها را در جهات غیر قابل پیش بینی پرتاب می­کند. و گروه Lely در هلند یک ماشین اختراع کرده بدون دخالت انسان شیر گاو را می­دوشاند.

Lely تا الان ۷۰۰۰ روبوت شیردوش را در سراسر دنیا فروخته است. به گاوها یاد داده می­شود تا به شکل اریب روی دستگاه ۳۰۰هزار دلاری و زمانی که پستانشان پر می­شود قرار گیرند و بدون معطلی این کار را انجام دهند. برای اولین بار از زمانی که انسان حیوانات را اهلی ساخت، مزرعه­ بانان مجبور نیستند تا قبل از نشستن برای دوشیدن گله بلند شوند. Jutta Schemmerling که صاحب یک مزرعه با ۹۰ گاو در دهکده­ Ober-Morlen در شمال فرانکفورت است می­گوید که زمان بیشتری برای صرف کردن با پسر ۷ ساله­اش دارد، از زمانی که دو روبوت شیردوش Lely در سال گذشته نصب کرده است. این دستگاه یک کیفیت متفاوتی از زندگی به او بخشیده، این طور که گفته شده است.

رباتیک و مکاترونیک

کاربرد تجهیزات روباتیک و مکاترونیک در آلمان

تخصص آلمان در SOLAR RISING  در ماشین آلات پیشرفته به بعضی بخش­ها این امکان را داده تا رکود اقتصادی جهانی را به مبارزه بطلبد. حتی وقتی عرضه­ بیش از حد و قیمت­های رو به سقوط روی صنعت نیروی خورشیدی در سراسر دنیا سایه افکنده بود، سازنده­ آلمانی ماشین مورد استفاده برای تولید نیروی خورشیدی، ۶۰ درصد افزایش فروش در یک چهارم اول سال ۲۰۰۹ در مقایسه با سال قبلش را گزارش داد.

توضیح این عملکرد خلاف جاذبه­ ای ساده است. کمپانی­هایی مثل China’s Asia Silicon که سیلیکون تصفیه شده برای سلول­های خورشیدی می­سازد، در جستجوی کاهش هزینه­ های تولید هستند. بنا بر این آنها ماشین­های الکترونیکی پیشرفته و حتی کل خطوط تولیدی از کمپانی­ها را سفارش می­دهند، مانند کمپانی Centrotherm Photovoltairs که در شهر Blaubeuren آلمان قرار دارد.

این کمپانی  ماشین­هایی می­سازد که مواد خام مورد نیاز برای ساخت یک سلول خورشیدی را کاهش می­دهد و اخیرا در یک چهارم اول سال فروشش دو برابر شده و به ۱۸۵ میلیون دلار رسیده که این به لطف این بود که قسمتی از مقیاس بالاتر یعنی Asia Silicon قرار گرفت.

اتکای آلمان روی ماشین آلات کارخانه و دیگر اقلام عالی برای صادر کردن همیشه هم یک مزیت نیست. تولید کنندگان، خریداری از این موارد را به علت بحران مالی کاهش دادند که همه­ دسته­ های ماشین آلات آلمانی کاهش ۶۵ درصدی فروش در یک چهارم دوم سال ۲۰۰۹ را نسبت به سال قبلتر گزارش دادند. در حالیکه تولید کنندگان کشور در شناسایی یک فرورفتگی (پسرفت) و سپس برتری بر آن مشهور هستند، این تمرکز همچنین آنها را آسیب پذیر ساخت. سطح تخصص تولید آلمان یکی از دلایل اصلی است که چرا انقباض در خروجی انقدر قابل توجه است (Silvio Peruzzo) اقتصاد دان حوزه­ یورو در رویال بانک اسکاتلند.

همچنین بوروکراسی بیش از حد آلمان و نرخ پایین تحولات و لبه­ رقابتی اش ممکن است در کاستن این تاثیر نقش داشته باشد (Dietmar Harhoff) پروفسور در موسسه­ تحقیقات نوآوری، مدیریت تکنولوژی و موسس دانشگاه Ludvig-Maximilians در مونیخ. او افزود”اماالان یک چشم انداز خوب وجود دارد که قدرت آلمان اقتصاد آروپا را از این گندابی که در آن است بیرون می­راند.

علم رباتیک و مکاترونیک یکی از علوم مهندسی صنعت برق می باشد به شدت رو به پیشرفت می باشد و با استفاده از آن می توان به نتایج خوبی دست یافت.

   1396/5/10 12:14

تعداد بازدید : 1011
5.3/10 (تعداد آرا 24 نفر )
Share  
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت تامین ماشین آلات صنعتی پیام می باشد طراحی شده با داده ورزان