ساعت :  17:51 GMT  /  تهران -  22:21
اختراعی که صنایع غذایی جهان را متحول می کند.

مخترع نام آور کشور با اشاره به اختراع نخستین پلیمر هوشمند افزایش مدت زمان نگهداری غذا در دنیا، از حذف مواد نگهدارنده شیمیایی برای افزایش طول عمر محصولات غذایی در آن خبر داد.

جواد کریمی ، مخترع نام آور کشور با 13 اخترا ع به ثبت رسیده ، با اشاره به اختراع  نخستین پلیمر هوشمند افزایش دهنده طول عمر مواد غذایی در دنیا ، افزود: این پلیمر زمان ماندگاری انواع مواد غذایی را تا 13 برابر و بدون نیاز به مواد نگهدارنده شیمیایی افزایش می دهند.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ، باکتری، قارچ و اکسیژن 3 عامل اصلی فساد مواد غذایی هستند ، گفت : شرکت  تولید کننده مواد غذایی میتواند مقداری از مواد خاص اختراع کنونی را به شرکت  بسته بندی برای استفاده از آن در تولید پلیمر های هوشمند بسته بندی بدهد.

این مخترع ،تاکید کرد : در نتیجه اقدامات مربوطه ،ظروف بسته بندی هوشمندی تولید می شوند که  14 الی 15 برابر بیش از سایر ظروف قدرت ماندگاری را افزایش میدهد درحالیکه که عمر ماندگاری اغلب مواد غذای بیش از 4 الی 5  روز نیست و اغلب حاوی مواد نگهدارنده شیمیایی هستند.

وی با اشاره به اینکه پلیمر هوشمند افزایش دهنده ماندگاری مواد غذایی در دنیا برای نخستین بار ساخته شده است ، ادامه داد: با استفاده از بسته بندیهای پلیمری هوشمند علاوه بر حذف مواد نگهدارنده شیمیایی ،قادر است محصولاتی همچون گوشت، شیر و انواع سبزیجات را نیز تا مدتها بدون فساد محافظت کند .

کریمی اظهار داشت : علاوه بر تمام مزایای ذکر شده ، استفاده از این دستاورد جهانی، نه تنها نیاز به هیچ هزینه و سرمایه گذاری خاصی ندارد ، بلکه به علت افزایش استحکام پلیمرها، مانع از پارگی سریع بسته بندی ها می شود./
   1395/11/3 12:10

تعداد بازدید : 434
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
Share  
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت تامین ماشین آلات صنعتی پیام می باشد طراحی شده با داده ورزان