ساعت :  18:20 GMT  /  تهران -  22:50
6 راهکار برای بهبود بهره وری کارکنان
6 راهکار برای بهبود بهره وری کارکنان

همه ی شرکت ها به دنبال افزایش بهره وری کارکنان خود هستند اما چند درصد از آنها شیوه مدیریتی خود را برای رسیدن به این هدف بررسی و ارزیابی می کنند؟مطالعات حاکی از آن است که درصد بالایی از کارکنان از تمام ظرفیت خود برای کار استفاده نمی کنند.
                                                   


در زیر 6 راهکار برای بهبود بهره وری کارکنان از طریق تغییر ذهنیت آنها به طرز فکری سازنده تر پیشنهاد می شود.

1)وجود مشوق های مالی برای همه کارکنان در تمامی سطوح

مدیران مشوق های مالی را محدود به کارکنان ارشد می کنند در حالی که وجود آن برای همه کارکنان در هر سطحی باعث شور و شوق در کارکنان و ایجاد تعهد کاری در آنها می گردد.

2)تهیه بازخورد عملکرد کارکنان به صورت منظم

توجه به بازخوردها از مهارت های بنیادی مدیریت است که باید به صورت منظم مورد بررسی قرار بگیرد. در صورت مثبت بودن بازخوردها کارکنان تشویق می شوند اما این انتظار را نباید داشت که همواره مثبت باشد در غیر این صورت باید عملکرد بررسی و اصلاح گردد.

3)احترام به تمامی کارکنان بدون در نظر گرفتن رده شغلی آنها

احترام یک محرک بسیار قوی و در عین حال ساده است  و برخلاف آن عدم وجود احترام اثرات بسیار منفی دارد.هنگامی که کارکنان احساس کنند مورد احترام قرار گرفته اند برای موفقیت شرکت بیشتر تلاش می کنند.

4)آموزش همه ی کارکنان

مدیریت باید این اطمینان را داشته باشد که آموزش کافی برای همه کارکنان وجود دارد.بیشتر شرکت ها برای آموزش روی مدیران و سرپرستان میانی سرمایه گذاری می کنند این در حالی است که کارکنان در مراحل اولیه به این آموزش بیشتر نیاز دارند نسبت به زمانی که در کار خود حرفه ای شده اند.

5)پشتیبانی و حمایت کارکنان

پشتیبانی و حمایت می تواند به شکل های مختلفی مانند حمایت کاری و عاطفی باشد اما کارکنان این حمایت را فراموش نمی کنند و باعث وفاداری بیشتر و بهبود عملکرد آنها می گردد.

6)عملکرد مدیر ارشد

عملکرد مدیر ارشد باید بدون نقص  باشد که در این صورت باعث افتخار اعضای تیم می شود و روی کارکنان اثر مثبت می گذارد. باید توجه داشت که مدیران همیشه در حال نظارت و قضاوت شدن هستند.
   1395/9/16 14:59

تعداد بازدید : 444
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
Share  
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت تامین ماشین آلات صنعتی پیام می باشد طراحی شده با داده ورزان