ساعت :  13:15 GMT  /  تهران -  16:45
دستورالعمل جدید FSIS آمریکا برای فرآوری و تولید گوشت ، مرغ و تخم مرغ
وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) و بخش ایمنی مواد غذائی و خدمات بازرسی (FSIS) دستورالعمل جدیدی در مورد مواد مصرفی در گوشت ، مرغ و تخم مرغ صادر کرده اند که  می تواند منجر به کاهش واکنش های آلرژیک در مصرف کنندگان شود.
آقای Almanz معاون وزارت کشاورزی ایالات متحده گفت ماموریت ما به عنوان آموزش بهداشت عمومی ایجاب می کند که دستورالعمل های لازم را برای محافظت افراد آسیب پذیر چون کودکان را به تولید کنندگان ابلاغ نمائیم.

علاوه بر حفظ سلامتی و بهداشت خانواده های خود ، اینگونه دستورالعمل ها می توانند بعنوان ابزاری مفید برای تولید کنندگان در جهت کاهش هزینه های پیشکیری و مقابله که پرهزینه هستد استفاده گردند.
آلرژی های غذائی می تواند منجر به بروز علائم و واکنش های تهدید آمیز جدی گردند.
مطابق با بررسی های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، 2% از بزرگسالان و 4 تا 8 درصد از کودکان در کشور آلرژی غذائی دارند.
در چند سال گذشته مقادیر فراخوانی محصولات جهت بررسی آلرژی های حساسیت زا افزایش یافته که می تواند ناشی از تغییرات فرمولاسیون و یا بسته بندی غیراصولی باشد.
دستورالعمل جدید درخواست می کند که برچسب های محصول بیانگر تمامی مواد تشکیل دهنده ،آموزش اقدامات پیشگیری و کنترل مواد بالقوه آلرژیک ، بسته بندی و نحوه نگهداری محصول به فراورده ها الصاق گردند.
دستورالعمل قیدشده بخشی از تلاش FSIS برای کاهش آمار برگشت محصول بدلیل مواد حساسیت زا است.
بازرسان FSIS در ماه آوریل با مدیران کارخانه های مختلف کشور ملاقات داشته اند تا در خصوص مواد حساسیت زا و آلرژیک تولیدی آنان و الصاق برچسب های مورد نیاز مذاکره نمایند

منبع خبر: سایت مواد غذائی

   1394/10/7 13:46

تعداد بازدید : 774
5.3/10 (تعداد آرا 4 نفر )
Share  
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت تامین ماشین آلات صنعتی پیام می باشد طراحی شده با داده ورزان